چادر شب صورت ماه را قاب کرد!

برای این‌که بتوانید هم خوش تیپ و امروزی باشید و هم حجاب‌تان را رعایت کنید،لازم نیست خیلی به دردسر بیفتید. فقط کمی ذوق و خلاقیت و حوصله لازم است و از طرفی این‌که به اندازه کافی انگیزه و دقت برای این کار داشته باشید. این‌ها چند پیشنهاد برای بستن و سرکردن‌اند روسری‌ها و شال‌ها و همچنین چند مدل از روسری‌ها و چادر های جدیدی هستند که هم زیبایی خودشان را دارند و هم پوشیده هستند.

 

مدل‌های جدید روسری

روسری پاپیونی

 این‌جا هم از روش قدیمی گره به شکل جدیدی استفاده شده که هم پوشش کامل باشد و هم زیبایی روسری حفظ شود

 

 

روسری و سربند همرنگ

اگر خوب دقت کنید، زیر روسری سربندی از جنس و رنگ روسری سر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

روسری و سربند با طیف رنگی هماهنگ

این‌جا برای سربند از رنگ‌های هم‌خانواده روسری استفاده شده که علاوه بر پوشش کامل، بسیار هم زیباست.

 

 

 

 

 

 

 

سربند کامل با شال
 پارچه سیاه که زیر شال می‌بینید، از همان سربند‌های کامل است که تنها روی آن یک شال انداخته شده‌است.

 

 

 

 

 

 

جور دیگری ببندید
 سربند متناسب با رنگ شال را سر کنید؛ لبة شال را تا کنید طوری که یک طرفش بلندتر از طرف دیگر باشد و آن را روی سر بیندازید.

 

 

 

 

 

با دست چپ، طرف کوتاه‌تر شال را بگیرید از زیر چانه به طرف گونة راست برده و محکم نگه دارید. با دست راست، طرف بلندتر شال را از زیر چانه دور سر بچرخانید، لبة شال را تا نزدیک گونة راست بیاورید و با سنجاق، آن را محکم و ثابت کنید. (البته به این پیچیدگی که نوشتیم نیست، یک بار امتحان کنید.)

 

این‌طوری‌هم می‌شود  ببندید

 

 

 

 

 

 

سربند تک رنگی که با رنگ زمینه روسری تناسب دارد سرکنید؛ روسری را تا کنید و طوری سر کنید که یک طرف بلندتر از یک طرف دیگر باشد. بعد روسری را از وسط زیر چانه با یک سنجاق قفلی کوچک ببندید. سپس طرف بلندتر روسری را دور سر چرخانده و با یک سنجاق تزئینی در پشت سر یا کنار گونه ببندید و اطراف آن را مرتب کنید، طوری که روی سینه را بپوشاند.

 روسری دگمه‌دار

 

 احتیاج به توضیح خاصی ندارد. وقتی روی سر بیندازید، دگمه و جادگمه راهنمایی‌‌تان می‌کند که چگونه ببندینش.

 

 

 

 

 

 

مقنعه شال‌دار 

یک مدل جدید مقنعه است، البته برای کسانی که نمی‌خواهند روی مقنعه‌شان چادر سر کنند، کاربرد دارد. (شال حریر به مقنعه وصل است)

 

 

 

 

 

 

شال‌ بنددار
 به طرح این شال توجه کنید؛ قسمت بالایی شال یک تکه جدای دولاست که به شال وصل شده، پشت این تکه در دو طرف بند دارد که پشت سر بسته می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

شال و سربند همرنگ

هیچ‌وقت تصور می‌کردید، شال آن‌قدر خوب روی سر بایستد؟ به سربندهای همرنگ شال و نوع بستن شال توجه کنید. (اندازة شال: 65× 175 سانتی‌متر)

 

 

 

 

 

 

 

شال و سربند سر هم

به پشت این سربند، یک تکه پارچه به عنوان شال دوخته شده. به نوع بستن آن دقت کنید که همراه ترکیب رنگ سربند و شال، پوششی مناسبی را ایجاد کرده.

 

 

 

 

 

 

 

 

.....................

چادر های جدید

 .......................

 ......................

و چند مدل عربی

 ....................

 ..................

 ...............

 

 

فکر می‌کنید چرا این لباس‌هایی را که در این‌جور نمایشگاه‌ها می‌بینید، در بازار نمی‌بینید؟ چون یک لباس باید صرفه اقتصادی داشته باشد تا به مرحله تولید برسد. تولید10هزار تا لباس هم صرفه اقتصادی ندارد.

تولیدکننده باید مطمئن باشد که این لباس 100هزار تا می‌فروشد تا برایش تولید آن لباس صرف کند وگرنه ریسک نمی‌کند. حالا چرا تولیدکننده سلیقه‌اش را عوض نمی‌کند؟

چون سال‌هاست همین مانتوی مشکی ساده را تولید کرده و دیده چند میلیون می‌فروشد. خب، برای چی بیاید طرح جدیدی تولید کند که نمی‌داند فروش می‌رود یا نه؟».

از طرف دیگر، کار تحقیقی روی مد در ایران، لوس‌بازی به حساب می‌آید. کسی از خریدار سؤال نمی‌کند که چه چیزی دوست دارد و چه چیزی می‌خواهد بپوشد. تولیدکننده تولید می‌کند و خریدار هم مجبور است به همان‌ها تن بدهد. طراحان هم کاری بیشتر از این نمی‌کنند.

طراح لباس می‌نشیند در دفتر کارش و پشت درهای بسته طرح می‌دهد. نتیجه‌اش هم می‌شود طرحی که خودش دوست داشته، نه طرحی که مشتری دوست دارد. این‌طوری است که تولیدکننده هم همان‌ها را تولید می‌کند و سلیقه جامعه را خودش تعیین می‌کند.

در فرانسه و سایر کشورهای دیگری که مد تبدیل به یک صنعت درآمدزا شده، چندین دهه است که این سیستم تحمیل سلیقه صنعت به مردم ورافتاده و صنعت مد خودش را با سلیقه مردم هماهنگ می‌کند؛ یعنی مطالعه می‌کنند که مردم چه چیزی را دوست دارند و همان را تولید می‌کنند، در حالی که سیکل ناقص طراحی و تولید در کشور ما این‌طوری پیش می‌رود؛ طراحی نادرست، تولید نادرست، خرید نادرست و بالاخره نارضایتی؛ مشتری یعنی ما!

/ 29 نظر / 91 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریبه آشنا

سلام زیارتتان مقبول حضرتش بیافتد. امیدوارم حقیر را از دعای خیرتان محروم نکرده باشید ممنون از حضور پر از محبتتان. امیدوارم که از اصحاب عاشوراییان در صف حوادث زمانه باشیم در پناه امام زمان[گل]

نقطه سرخط

سلام علیکم جالب بود البته باید به این نکته هم توجه داشت که حجاب پوششیست برای محافظت نه اینکه جلوه نمایی کند که آنهم خودش دردسر ساز خواهد شد

رضوی

سلام خیلی خیلی خوشم امد از وبلاگتون من تازه وارد وبلاگتون شدم ودیدم وبلاگ بی صدا ادرس تون به من داد مو فق باشید

غریب کربلا

بسم رب النور.. سلام وبلاگ زیبایی دارید موفق باشید خوشحال میشم به منم سری بزنین و اگه با تبادل لینک موافقید خبرم کنید یاحق[لبخند]

حجاب نه خودنمایی!!!!

بهار

به فروشگاه بشرا مجتمع دنیای نور رسالت طبقه دوم سر بزنید آخرین مدلهای حجاب

فاطمه

[لبخند]راستش را بخواهید خوشحالم از اینکه میبینم هنوز افرادی هستند که برای پوشش کامل زنان در ایران دل میسوزانند. کارمن هم تا حدی مثل شماست با این تفاوت که من تولید کننده محصولات حجاب هستم و ظرف مدت سه سال با سن کمی که دارم استان محل زندگیم را تحت تاثیری باورنکردنی قراردادم و از این موضوی واقعا افتخار میکنم امیدوارم شما نیز مثل من از نتیجه کاری که انجام میدهید راضی و خشنود باشید و پاداشی بس عظیم نزد خداوند داشته باشید

فاطمه

بسيار عالي بود مشكل همانجاست كه اين مدل ها را توليد نداريم بايستي خودمان دنالش برويم

زیبا

ممنون عالی بود